5. Sınıf Din Kültürü SDR Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 12

5. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları siz değerli öğrencilerimiz için sayfamıza ekledik. 2018 2019 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için aşağıya göz atabilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Yeni 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullarda okutulacak olan kitaplardan biri “5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 127 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

Soru: Eğer yerde ve gökte Allah’tan başka ilahlar bulunsaydı yer ve gök (bunların nizamı) kesinlikle bozulup gitmişti.”
Enbiyâ suresi, 22. ayet.

Evrende düzenli bir işleyiş olmasaydı ne gibi olumsuzluklar yaşanırdı? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak değerlendiriniz.

  • Cevap: Evrende düzen olmasaydı her şey dağınık halde bulunurdu. Düzen diye bir kavram olmazdı .Bu durum da insanların sürekli kargaşa halinde olmasına neden olurdu. Bu Dünyada düzen olmazsa insanlar arasında huzur ve refah da ortadan kalkar. Bu da mutluluğun ve hamdın yok olmasına neden olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir