5. Sınıf Din Kültürü SDR Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 25

5. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları siz değerli öğrencilerimiz için sayfamıza ekledik. 2018 2019 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için aşağıya göz atabilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

 • 5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

  5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

  SORULAR

  Soru: “Kullarım sana beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O hâlde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar.”
  Bakara suresi, 186. ayet.
  Yukarıdaki ayetten ne gibi ilkeler çıkarılabilir?

  Bu ayet, dua etmenin önemi konusunda size neler düşündürmektedir? Görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Allah , insana şah damarından daha yakındır. O her yerdedir. Ve insan ihtiyacı olduğu her vakit onu gören onu gözeten yaradanına sığınabilmektedir. Çünkü ne zaman akıllarına şüphe düşerse doğruyu bulmak için yine ona sığınmalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir