5. Sınıf Din Kültürü SDR Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 78

5. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları siz değerli öğrencilerimiz için sayfamıza ekledik. 2018 2019 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için aşağıya göz atabilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruÖrnek davranış ne demektir? Sizce aile içinde bireyler birbirlerine nasıl davranmalı, bir- birleriyle ilişkilerinde nelere dikkat etmelidir?

  • Cevap:  Örnek davranış, toplum içinde yapılması gerekenin en iyi şekilde, kurallara uygun bir halde yapılması demektir. Örnek davranış, iyi, güzel, doğru olan davranıştır.Ailemizdeki bireyler de birbirlerine iyi, güzel ve doğru bir şekilde örnek davranışa örnek olacak şekilde davranmalıdır. Birbirleriyle ilişkilerinde samimi, dürüst olmalıdırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir